עוברים דירה? קבלו 5 טיפים למעבר פשוט ומהיר

ארגזים למעבר דירה

עבור רובנו זה כבר לא סוד – מעבר דירה יכול להיות כאב ראש רציני: אריזה נכונה ומאורגנת של כל החפצים, לקיחת יום חופש מהעבודה והתארגנות לקראת שינוי באורח החיים. איך נהפוך את מעבר הדירה לתקופה פשוטה יותר? 

כך תיכנסו לדירה חדשה בלי לצאת מדעתכם

סידור וארגון של הרהיטים ומכשירי החשמל הגדולים והקטנים, הגנה על הציוד יקר הערך שלנו, זה שאספנו במשך שנים, עדכון הכתובת במשרד הפנים, בדואר ובמוסדות הרלוונטיים, עדכון הרשויות הרלוונטיות ושירותי אינטרנט, חשמל וכבלים ואם יש לכם ילדים, אז המעבר מצריך גם חיפוש של דירה באזור איכותי, איתור גן ילדים או בית ספר מתאים.

בעלי חיים? גם הם מוסיפים עוד עניינים להתארגנות. אז איך בכל זאת הופכים את מעבר הדירה לפשוט וקל מתמיד? ריכזנו עבורכם את הטיפים המנצחים למעבר דירה בסטייל.

תכנון מוקדם

באנגלית יש משפט שאומר “practice makes perfect”. למעשה, מעבר דירה פשוט וקל מתמצה בתכנון נכון. ככל שתקפידו לתכנן מראש את מעבר הדירה וככל שתרדו לפרטים יותר מדויקים, כך המעבר עצמו יהיה רגוע יותר ולא תצטרכו להיתקל בבלת"מים לא צפויים.

זקוקים לשירותי מנוף הרמה למעבר דירה? לחצו כאן

הכינו לוח שנה וציינו בו את תאריך המעבר. רשמו את כל מה שתזדקקו לקראת המעבר: מציאת חברת הובלות אמינה, אריזה של החפצים הפחות שימושיים, היכרות עם האזור החדש, הכנת ארגזים, רכישת שקיות ואקום בכמות מספקת, תכנון של סדר האריזה ועוד. שבצו בכל אחד מהימים הפנויים בשבוע אחת מהמטלות שרשמתם לעצמכם, מהגדולה לקטנה ביותר.

שיתוף פעולה

אם אתם עוברים עם בן זוג או עם הילדים, דברו על המעבר והציפו את כל העניינים והקשיים העתידים לעלות לפני המעבר: הסתגלות לחברים חדשים? רחוב חדש? רשמו את ההבדלים בין המקום המוכר למקום החדש. יחד, חלקו ביניכם את המטלות: מי יהיה אחראי על איתור חברת הובלות ותיאום מראש? מי יהיה אחראי על תיאום עם חברות התקשורת השונות? מי יהיה אחראי על אריזה בשקיות ואקום, אריזה בתוך ניירות עתון ועוד.

הפעלת הילדים

אם הילדים שלכם כבר גדולים מספיק כדי להיות מעורבים באופן אקטיבי במעבר הדירה, שלבו אותם בהיערכות לקראת המעבר וחלקו ביניהם את המטלות: הילדים יכולים להיות אחראיים על אריזת החפצים האישיים שלהם, אריזת הבגדים, חלוקה בין בגדי חורף לבגדי קיץ, אריזת ספרים וצעצועים ועוד.

כדי להבטיח חסכון מקסימלי במקום האחסון וכדי להקנות לילדיכם מיומנויות ארגוניות, למדו אותם כבר מעכשיו כיצד יש לארוז בתוך ארגזים את הצעצועים והספרים, כיצד ניתן לצמצם את אריזת הבגדים באמצעות שקיות ואקום לאחסון ועוד. 

ארגזים, מעבר דירה
צמצמו ארגזים כדי לחסוך בזמן

צמצמו נפח

אחד הגורמים המעיקים ביותר על מעבר דירה הוא החפצים הרבים אותם יש להעביר. ככל שמספר הארגזים יהיה גדול יותר, כך משך ההובלה יתארך וזמן הפריקה והארגון של החפצים בבית הישן – יתארך גם הוא. כדי לצמצם את נפח החפצים המאוחסנים, שלבו את הבגדים, המצעים, המגבות והבדים השונים בתוך שקיות ואקום. 

שקיות ואקום מצמצמות את נפח הפריטים המאוחסנים ביותר מ-50% (!) כך שככל שתשתמשו ביותר שקיות ואקום, כך נפח האחסון של הציוד המיועד להעברה – יצטמצם. כשאתם רוכשים שקיות ואקום שימו לב למספר פרטים חשובים: 

  • איכות השקיות

שקיות זולות ופשוטות תיצורנה בדיוק את האפקט המצופה מהן: הן כמעט ולא מצליחות לצמצם את נפח הציוד וברוב המקרים הן אינן מצדיקות את מחירן.

  • מנגנון שאיבה מיוחד

שקיות ואקום איכותיות מצוידות במנגנון שאיבה מיוחד.  מנגנון השאיבה לא רק שמסייע לצמצם את הנפח בהיקף ניכר, הן גם מבטיחות בידוד מושלם מהאוויר החיצוני ובכך מונעות מהבדים לצבור ריח לא נעים עם הזמן. אם אתם מתכננים לאחסן את השקיות בבית החדש עד הפתיחה, רצוי להעדיף שקיות ואקום עם מנגנון שאיבה מיוחד השומר על בידוד התכולה.

  • סגירה חכמה

הסגירה החכמה מבטיחה מניעת חדירת אוויר לתוך השקיות וכן מקלה על סגירת השקיות לאחר האריזה באופן משמעותי. כך, ייחסך לכם זמן רב של התעסקות בעניינים מיותרים המסבכים את המעבר. הסגירה החכמה מאפשרת אריזה קלילה, פשוטה וללא עיכובים.

קחו יום חופש מהעבודה

ברוב המקרים, אלו בינינו שכבר הספיקו לצבור ציוד עם השנים, יודעים שמדובר בפרוצדורה לא פשוטה. כדי לעבור דירה, צריך להקדיש כמה ימים טובים המיוחדים למעבר: החל מאריזה, אותה ניתן לבצע בסופי שבוע, דרך ההיערכות הכוללת חיים על ארגזים למשך תקופה ועד לפריקת הארגזים בדירה החדשה. כדי להוריד מעצמכם כאבי ראש, קחו לפחות יום אחד של חופש מהעבודה.